piątek, 9 marca 2012

Trupie łapki

 Ostatnio mam szczęście do drobnych rzeczy z mojej wishlisty. Tym razem upolowałam spinki - trupie łapki. Myślałam o nich już od dawna, jednak nowe na Restyle kosztują 15 zł tylko za jedną sztukę (prawą lub lewą). Żeby mieć komplet trzeba wydać więc 30 zł + 8 na przesyłkę. W mojej opinii to jednak trochę za dużo, czekałam więc na przecenę. Tymczasem niespodziewanie znalazłam je na Allegro (a to zaskoczenie:q) używane, ale w bardzo dobrym stanie i to za 18 zł za parę! Nie było się na czym zastanawiać.
 Spinki mierzą sobie 8 cm długości (nie 8,5 jak podaje opis na Restyle) i ok. 3,5 cm szerokości. Są metalowe, pokryte białą emalią. Na używanych, które ja kupiłam w kilku miejscach farba odprysła. Nie odchodzi jednak całymi płatami, są to naprawdę niewielkie ubytki, wystarczyło pomalować łapki w tych punkcikach białym lakierem do paznokci i po problemie.
 Spotkałam się z wieloma opiniami, wg których osoby o cienkich włosach nie powinny nawet myśleć o tych spinkach, ponieważ są one ciężkie i na cienkich włosach się po prostu nie utrzymają. Chyba mogę potwierdzić tą teorię. Spinki są faktycznie ciężkie i osoby o cienkich włosach mogłyby je wpinać jedynie w miejsca upięcia włosów np. w kok, by łapki miały odpowiednie oparcie. Na szczęście na moich włosach trzymają się bardzo dobrze:)
 Tak oto łapki prezentują się jako integralna część kreacji.
Można je nosić po obu stronach głowy, dwie przypięte po jednej stronie oraz na wszelkie inne sposoby, jakie tylko przyjdą do głowy;)
 Sądzę też, że powinny dobre się prezentować na każdym kolorze włosów. No, może za wyjątkiem białych:q
 Moim zdaniem te spinki są po prostu urocze. Nie tylko na Halloween albo Dios de la Muerte, ale jak najbardziej na co dzień. Nie są aż tak ogromne jak na początku mogło się wydawać i w całkiem subtelny sposób wprowadzą odrobinę ekstrawagancji do codziennego ubioru. Uwielbiam je!♥

2 komentarze:

  1. Mam te srebrne, są dość ciężkie :|. Do białych jakoś nie mogłam się przekonać, ale widzę, że na Twoich włosach wyglądają świetnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Są ciężkie, to fakt i bałam się czy moje włosy będą dla nich odpowiednie, ale na szczęście okazało się, że są w sam raz i łapki dobrze się na nich trzymają. Mnie akurat od początku bardziej podobały się te białe;)

    OdpowiedzUsuń